Ekoferie z Badetem: 10-21.02

Od 10 do 21 lutego, od poniedziałku do piątku zapraszamy dzieci na całodzienne ferie w Badecie. Zastanowimy się, co możemy zrobić, by być bardziej eko. Dowiemy się, czy naprawdę grozi nam katastrofa klimatyczna. Czy można jej zapobiec? Poznamy najbardziej zagrożone gatunki zwierząt i przyczyny zmniejszania się ich populacji. Będziemy sadzić zioła, przygotowywać zdrowe posiłki i naturalne kosmetyki. Nie zabraknie także czasu na czytanie, plastyczne szaleństwa i wspólną zabawę.  Codziennie planujemy wyjście na lodowisko. Szczegółowy plan dzienny poniżej.
Zajęcia dla dzieci od 6 do 12 lat.
Nasze półkolonie zostały oficjalnie zgłoszone do kuratoryjnej bazy wypoczynku na 2020 r., zgłoszenie nr 605/MAZ/2020-Z. Aby dziecko mogło wziąć udział w feriach w Badecie, prosimy o wypełnienie karty uczestnika, przeczytanie i podpisanie regulaminu półkolonii – wysyłamy je mailem, a podpis trzeba będzie złożyć osobiście, najpóźniej rano, przed rozpoczęciem zajęć przez dziecko. Zapisy: badet@badet.pl, tel. 22 499-37-17.

ekoferie-i-m

OPŁATY:
100 zł za dzień zajęć w godz. 9-16.
Przedsprzedaż z rabatem:
Za zakup 5 biletów (dla jednego lub kilku dzieci) – zniżka 5%.
Zestaw 5 biletów dostępny TU.
Zapisy: badet@badet.pl, tel. 22 499-37-17.
Opieka świetlicowa w godzinach 16-18, w cenie 15 zł za godzinę. W cenie drugie śniadanie, ciepłe i zimne napoje.  Zamówiony u nas obiad: 20 zł. Wypożyczenie łyżew: 7 zł.

 

Tutaj można kupić bilet:
– na 13.02
– na 14.02
– na 17.02
– na 18.02
– na 19.02
na 20.02
– na 21.02

PLAN ZAJĘĆ

 

13 LUTEGO, CZWARTEK – JAK BYĆ EKO?
Jak możemy być bardziej eko w domu i w szkole? Zrobimy ekologiczne kosmetyki (mydła, kule do kąpieli), oraz środki czystości bez dodatków chemii.
Wycieczka: galeria Zachęta i wystawa „Co dwie sztuki co nie jedna” przygotowana wspólnie przez artystów i ich dzieci.

14 LUTEGO, PIĄTEK – ŚMIECIOGRÓD
Porozmawiamy o tym, czy śmieci są problemem i ile przeciętnie człowiek w ciągu roku ich wytwarza. Podczas warsztatów recyklingowych powstaną piórniki, przyborniki i inne przydatne sprzęty, które dadzą drugie życie niepotrzebnym przedmiotom. Sprawdzimy, czy wiemy jak segregować śmieci i zrobimy nalepki na nasze domowe kosze.

Wycieczka: kręgielnia – nauka gry z instruktorem.

17 LUTEGO, PONIEDZIAŁEK – KRYZYS KLIMATYCZNY
Co to jest kryzys klimatyczny i czy naprawdę nam grozi? Porozmawiamy o tym, co możemy zrobić w codziennym życiu, aby ograniczyć emisję CO2. Namalujemy wielką Amazonię i zaplanujemy wycieczkę rowerową w wymarzone miejsce.

Wycieczka: lodowisko obok księgarni.

18 LUTEGO, WTOREK – WYMARŁE KRÓLESTWO
Poznamy gatunki zwierząt, których już nie ma i dowiemy się, dlaczego ich populacja spadła do zera. Zagramy w zwierzakowe kalambury. Stworzymy mapę świata z miejscami, w których dane gatunki żyły i zrobimy maski zwierząt, które wyginęły.
Wycieczka: kręgielnia – nauka gry z instruktorem.

19 LUTEGO, ŚRODA – ROŚLINOŻERCY
Kuchnia wege jest zdrowa i pyszna. Zrobimy kilka potraw z prostych przepisów kuchni roślinnej. Posadzimy zioła, które później będziemy pielęgnować w domowych kuchniach. Wymyślimy własne menu dla wegetariańskiej restauracji. Sprawdzimy, czy wiemy, co tak naprawdę mówią nam etykietki na produktach spożywczych.

Wycieczka: lodowisko obok księgarni.

20 LUTEGO, CZWARTEK – ODNAWIALNA ENERGIA
Jakie są alternatywne źródła energii bezpieczne dla środowiska?  Dowiemy się, jak zdrowo dla planety możemy pozyskiwać energię. Zrobimy makietę miasta zasilanego elektrowniami wykorzystującymi naturalne ciepło ziemi.
Wycieczka: lodowisko obok księgarni.

21 LUTEGO, PIĄTEK – WODY ŚWIATA
Zastanowimy się, czemu życie w oceanach jest zagrożone i co możemy z tym zrobić. Zbudujemy minioczyszczalnię wody. Rozwiążemy quizy dotyczące wodnych zwierząt. Zrobimy rafę koralową w słoikach (małe oceany), i ułożymy plan oszczędzania wody na najbliższe 24 godziny.
Wycieczka: wystawa „Wcielenia jelenia” w Muzeum Etnograficznym.

ZASADY ORGANIZACJI ZAJĘĆ
Zastrzegamy sobie prawo do odwołania zajęć najpóźniej na jeden dzień wcześniej, jeśli na dany dzień zajęciowy nie zbierze się grupa przynajmniej 4 dzieci. W przypadku rezygnacji z udziału dziecka w feriach,  wpłatę za bilet w przedsprzedaży zwracamy, tylko jeśli jeśli rezygnacja nastąpi najpóźniej na 3 dni przed rozpoczęciem wykupionych zajęć. Jeżeli rezygnacja nastąpi później, wpłata za bilety nie podlega zwrotowi.
W przypadku konieczności zmiany terminu obecności dziecka, prosimy o powiadomienie na najpóźniej dzień wcześniej. Szczegółowy regulamin zajęć dostępny w księgarni, prosimy rodziców o jego podpisanie najpóźniej pierwszego dnia zajęć.

Formularz rezerwacyjny

Można zapisać dziecko na zajęcia, wypełniając poniższy formularz. Ostateczna rezerwacja miejsca na zajęciach następuje po otrzymaniu potwierdzenia z księgarni.

Imię i nazwisko opiekuna (wymagane)

Adres email (wymagane)

Imię i wiek dziecka

Nr telefonu (wymagane)

Nazwa imprezy


Dodatkowe uwagi